Teknoloji

Twitter Blue Aboneliğinin Olası Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

Elon Musk tarafından satın alınan Twitter’da doğrulanmış hesaplarda karşımıza çıkan ‘mavi tik’ rozetinin fiyatlı olacağı açıklanmıştı. Twitter Blue aboneliğiyle gelecek yeni sistemle, tüm kullanıcıların para ödedikleri takdirde onaylanmış hesaba sahip olabileceği tabir edildi.

Bazı tartışmalara yol açan ‘paralı mavi tik’ periyodu, dün resmen başladı. Şirket, ABD’de aylık 8 dolar fiyat karşılığında yeni Twitter Blue’yu resmen kullanıma sundu. Elon Musk, abonelik fiyatı için bölgeden bölgeye mahallî fiyatlandırma uygulanabileceğini söylemişti. Bu yüzden de hizmetin ülkemizde ne kadarlık bir fiyata sahip olacağı merak konusuydu. Artık ise bu bahiste bir gelişme yaşandı.

Twitter Blue fiyatının App Store’da 109,99 TL olduğu görüldü

Uygulama mağazasındaki ‘Uygulama İçi Satın Alımlar’ kısmı denetim edildiğinde Türkiye için abonelik fiyatı ile ilgili bir bilginin yer aldığı görüldü. Buna nazaran mavi tiki paralı hâle getiren Twitter Blue, ülkemizde 109,99 TL fiyata sahip olabilir.

Ancak bu fiyatın App Store’da karşımıza çıktığını, henüz kesin olmadığını eklemekte yarar var. Zira Twitter Blue; şu an için Avustralya, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, ABD ve Kanada olmak üzere sadece aşikâr ülkelerde çıkmıştı. Yani geniş çapta kullanıma sunulduğunda burada görünen fiyatın değişebileceğini söyleyebiliriz.

Bunun sadece iOS kullanıcıları için olduğunu da vurgulayalım. Elon Musk, yaptığı açıklamalarda sistemin öncelikli olarak muhakkak ülkelerde iOS’a çıkacağını belirtti. Ünlü iş insanı, sıkıntıları hallettikten sonra öteki platformlara ve ülkelere geleceğini aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu