Ekonomi

İstanbul iş dünyası ‘Filistin deklarasyonu’nu yayınladı

İsrail’in Filistin’e yönelik baskınlarına ilişkin İTO Meclisi tarafından yayımlanan ortak deklarasyonda, Gazze’de Filistinlilerle birlikte insanlığın da ölmemesi için uluslararası topluma İsrail güçlerini durdurma çağrısında bulunuyoruz. Açıklamada, “Sizleri bölgeye insani yardımın tek tip bir şekilde ulaştırılmaya devam etmesini sağlamaya çağırıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Ticaret Odası Meclisi Ortak Bildiri metninde şu ifadelere yer verildi:
“İstanbul Ticaret Odası Meclisi olarak, İsrail ordusunun, Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’teki Mescid-i Aksa’nın da aralarında bulunduğu Filistin topraklarında okul, okul gibi sivil alanları bombalayarak yaptığı katliamı şiddetle kınıyoruz. hastaneler, özellikle Gazze El-Ehl Baptis Hastanesi.

Saf çocukların ve sivillerin öldürülmesi hiçbir koşulda kabul edilemez. İsrail güçlerinin bir hastaneyi vahşice bombalaması sonucu 500’e yakın Filistinlinin şehit olması ve bir o kadarının da yaralanması tüm insanlığın vicdanını yaraladı. İsrail ordusunun bölgedeki sivillere yönelik baskınlarını sürdürmesi de kaygıları artırıyor.

“Gazze ve Filistin halkıyla tam dayanışma içerisindeyiz”
Filistinli kardeşlerimizin acısı tüm vicdanları dağladı. İsrail güçlerinin hiçbir savaş ve çatışma hukukuna, temel insan haklarına ve ahlaki değerlere uymayan bu saldırganlığı, Gazze’yi bir zulüm ve vahşet alanına dönüştürmüştür. İstanbul iş dünyasının en büyük temsilcisi İstanbul Ticaret Odası Meclisi olarak, insanlığın ölmemesi için uluslararası topluma İsrail güçlerini durdurmaya ve bölgeye her an insani yardım ulaştırılmaya devam edilmesini sağlamaya çağırıyoruz. Gazze’deki Filistinlilerle birlikte. Gazze ve Filistin halkıyla tam dayanışma içindeyiz. Tarihte benzeri görülmemiş bu modern barbarlığı ve vahşi saldırıları tüm kalbimizle kınıyoruz. “Türk ve dünya iş dünyasını da vahşet ve katliamı soykırıma dönüşmeden durdurmaya ve barışın tesisine katkıda bulunmaya davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu