Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül’den Bolton’a tepki

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, John Bolton’un “Türkiye’yi çıkarmak istiyorsak NATO’yu dağıtıp yeniden kurarız” sözlerinin ardından “Yetkisiz eski bir ABD bürokratının sözlerinin hiçbir önemi yok” dedi. -kur onu.”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ABD’nin (ABD) eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın İsveç basınına yaptığı konuşmada “Türkiye’yi atmak istiyorsak NATO’yu dağıtıp yeniden- kurun”. Partisinin genel merkezinde konuşan Sarıgül, “Etkisiz eski bir ABD bürokratının sözlerinin hiçbir değeri yoktur” dedi.

NATO ve ABD’nin yeni dünya düzeninde olmayacağını ifade eden Sarıgül, “John Bolton, NATO’nun Türkiye’de darbe yaptığını, hava savunmasız bıraktığını, ambargo uyguladığını, teröristleri desteklediğini ve yaptığı gibi anlasın. Yunanistan’a, Yunan adalarında büyük bir şekilde silahlandırılmıştır.” dedim.

“Beceriksiz ABD eski bürokratının sözleri işe yaramaz”

Türkiye’de NATO’ya güvenin sıfır olduğunu belirten Sarıgül, şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi NATO genişlemek istiyor ve Türkiye düşmanı bir İsveç’i NATO’ya almaya çalışıyor. Yetkisiz eski bir ABD bürokratının sözleri anlamsız. Bolton daltona kalkışmamalı.

Türkiye’nin akvaryumdaki veya kafesteki muhabbet kuşu gibi olmayacağını ve ölmeyeceğini unutmayın. Bu toprakların ABD’nin aleti olan NATO’ya ihtiyacı yok. Bir kez daha vurguluyoruz. Tilki dost olmaz, ayı deri olmaz.” – ANKARA

haber-mihalgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu