Ekonomi

4 bin araç Türkiye yolunda! İşte otomobillerin marka ve modelleri

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, Çin’den 4 bine yakın yeni aracın Türkiye’ye doğru yola çıktığı paylaşıldı. Şanghay Limanı’ndan gemiye yüklenen yaklaşık 4 bin aracın İzmit/Derince limanına hareket ettiği belirtildi.

SATIŞLAR NİSAN AYINDA BAŞLAYACAK

Türkiye’de gündemdeki araçların son modelleriyle dikkat çeken Çinli marka Chery olduğu açıklandı. Nisan ayında Türkiye’de satışlarına başlamaya hazırlanan Chery, bu kapsamdaki hazırlıklarını somut adımlarla sürdürüyor. Chery, ilk etapta satışa çıkacak olan TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve ilk global modeli OMODA 5’in ilk partilerinin törenle Türkiye’ye sevk edildiğini duyurdu.

“EŞSİZ BİR DENEYİM SUNACAK”

Chery Türkiye Başkanı Bay Fenghuo Si; Sevkiyat töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye, Avrupa ve Asya’ya yayılmış, mükemmel bir coğrafi konuma ve gelişmiş bir otomotiv endüstrisine sahip bir ülkedir. Ayrıca Türkiye, Chery için her zaman en değerli stratejik pazarlardan biri olmuştur. Chery Araba Sanayi ve Ticaret A.Ş., daha önce yaptığımız pazar araştırması ve müşteri beklentileri analizlerine dayanarak, bugün limanımızdan ayrılan üç modelimiz Chery’nin en güncel teknolojisini temsil ediyor ve Türkiye’deki müşterilerimize eşi benzeri görülmemiş kalitede sürüş deneyimleri yaşatacak.” dedim.

MOTOR DETAYLARI

Türkiye’de satışa sunulacak Chery Omoda 5, Tiggo 7 Pro ve Tiggo 8 Pro modelleri, Chery tarafından geliştirilen üçüncü nesil Acteco serisi 1.6 TGDI benzinli motor ile donatıldı. Yüzde 41 ısıl verime sahip olan bu motor, 197 beygir güç ve 290 Nm tork üretiyor. Motorla birleştirilmiş ıslak çift kavramalı Getrag 7 DCT şanzıman, yakıt tasarrufunu desteklerken motorun gücünü etkin bir şekilde yola aktarır.

İşte Türkiye’de satılacak o araçlar;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu