Haber

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 2 bin kişi kapasiteli spor salonu ve gençlik merkezi inşa edilecek.

Muğla Valiliği ile Spor Toto Teşkilatı arasında, Marmaris ilçesinde inşa edilecek 2 bin kişi kapasiteli Spor Salonu ve Gençlik Merkezi inşaatına ilişkin protokol imzalandı.

Marmaris ilçesinde inşa edilecek spor kompleksinde çeşitli branşların kullanabileceği 2 tenis kortu, futbol sahası ve 2 bin kişilik Gençlik Merkezi için protokol imzalandı.

Muğla Valisi İdris Akbıyık yaptığı açıklamada, “Göreve geleli yaklaşık 6 ay oldu. Gençlik Spor alanında önemli yatırımlar alıyoruz. Bugün imzaladığımız protokol Gençlik Merkezi, spor salonu ve 2 tenis kortu protokolüdür. Marmaris ilçemizde kortlar var, burada futbol sahamız var, tam bir spor kompleksi.” Muğla’da spor olarak artık Muğlaspor’la birlikte marka haline geliyor. Bu anlamda bu tesisler bizim için, Muğla’da yaşayan insanların spor yapabilmeleri için, profesyonel sporcular için çok önemli. Muğla’da ulusal ve uluslararası birçok spor organizasyonumuz var. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu hem ilimizi hem de ülkemizi tanıtma açısından milyarlarca kişiye ulaşıyor. Çok değerlidir. Fethiye Babadağ yamaç paraşütü açısından spor turizmine önemli katkı sağlıyor. Bu yıl orada spor yapanların sayısı 230 bini aştı. Acro Dünya Kupası yine orada düzenlendi. Önemli bir organizasyondur. Bodrum’da Cumhurbaşkanlığı yat yarışları, yelken yarışları, Uluslararası CUP yelken yarışları gibi çok önemli etkinlikler düzenleniyor. 2023 yılında gerçekleştirilen spor alanında 9 Uluslararası, 262 Ulusal, 33 bölgesel, 3 analig, 335 il olmak üzere 642 spor faaliyeti gerçekleştirildi. Bu bizim için çok değerli. Muğla uluslararası etkinliklerde 85 madalya aldı. Ayrıca ulusal etkinliklerde de 321 madalya aldı. Ayrıca 21 sporcumuz da farklı sahalarda milli formayı giyme hakkına sahip. Tabii ilimizde Süper Lig’de görev yapan 8 spor takımımız var. 5’i 1. Lig’de, 8’i 2. Lig’de ve 10’u Bölgesel Lig’de olmak üzere toplam 31 spor kulübümüz var. “Bildiğiniz gibi basketbolda Çağdaş Bodrumspor, futbol 1. Lig’de Bodrumspor, Köyceğiz Belediyespor, Yalıkavakspor, voleybolda Fehiye Gençlikspor Kulübü, hokeyde Köyceğiz Göl Spor Kulübü, Süper Lig’de Muğla Ege Yıldızları Gençlikspor Kulübü bizi yine temsil ediyor.” söz konusu. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu