Ekonomi

Morgan Stanley, Microsoft Alliance’ın Kaybedilmesinden Kaynaklanan Önemli Gelir Tehditlerini Vurgulayınca Qualys Düştü

Qualys’in hisseleri (QLYS), Morgan Stanley analistlerinin şirketin kazançları üzerindeki olası olumsuz etkiler konusunda uyarmasının ardından Pazartesi günü %10’dan fazla düştü. Bu endişe Microsoft’a aittir (NASDAQ: MSFT) Qualys ile olan Yepyeni Ekipman Üreticisi (OEM) iştirakini sona erdirme niyetini açıkladı.

Finans kurumu, Microsoft’un, Microsoft Defender’daki güvenlik açığı değerlendirmelerinin birincil sağlayıcısı Qualys ile olan OEM yan kuruluşunu sonlandırma kararının 1 Mayıs’ta yürürlüğe gireceğini açıkladı.

Morgan Stanley’nin Microsoft Qualys’in gelirlerinin %5 ila %10’unu oluşturduğu tahminini dikkate alan analistler, bu ortaklığın sona ermesinin, özellikle mevcut Defender kullanıcılarının göç etmesi nedeniyle şirketin gelirleri için önemli bir tehdit oluşturduğuna inanıyor.

“Duyuru, Microsoft ile Qualys arasındaki iş ilişkisinin sona erdiğini göstermese de, Microsoft’un kendi güvenlik açığı yönetimi çözümünü geliştirmesi riskini algılıyoruz, bu da Qualys hizmetlerinin mevcut kullanımının azaltılmasına veya ikame edilmesine yol açabilir.” analistler yorum yaptı.

Analistler şöyle devam etti: “Güvenlik Açığı Yönetimi, Tespit ve Müdahale’nin (VMDR) mevcut kullanıcılar arasında %54’ün üzerinde bir penetrasyon oranına ulaştığı göz önüne alındığında, Qualys için gelir zorluklarının önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde artmasını bekliyoruz.” ortalamanın altında olan şirket notu doğruladı ve hisseler için 150 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu