Haber

Kaftancıoğlu, AKP’li Bir Milletvekilinin Hukuksuz Bir Şekilde Belediye Meclis Üyeliğine Devam Ettiğine Dair Belgelerle…

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP’den milletvekili adayı olarak gösterdiği bir kişinin hukuksuz bir şekilde belediye meclis üyeliğine devam ettiğini belirterek, gereğinin yapılmaması halinde belgeleriyle ilan edeceğini duyurdu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul’da milletvekili listelerini oluştururken AKP’nin işlerine gelince nasıl kanunları ve hukuku tanımadığının somut bir örneğini sunduğunu belirtti.

“İKİ İSMİ OLAN KİŞİNİN TEK İSMİNİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİNDE ANLAŞILSIN DİYE YAZDILAR”

Bir AKP’linin milletvekili adayı olmasına rağmen belediye meclis toplantılarına katılmaya devam ettiğini belirten Kaftancıoğlu, Twitter hesabından şu açıklamalarda bulundu:

“AKP’nin İstanbul’da milletvekili listelerini oluştururken işlerine gelince nasıl kanunları ve hukuku tanımadığının somut bir örneğini anlatacağım. Yakalandınız! Acaba bilmeden hariç ne diyeceksiniz. , ‘Yönet’ Doğan Subaşı gelip İBB Meclisi’ne başkanlık etsin, diğer istifa eden de bugün yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisi’ne iki arkadaşımız da katılsın diyeceğim ama katılmayacağım çünkü CHP olarak. , yasalara saygı duyarız.

Şunu da yazayım, biraz gülelim… Gözü açık insanlar tarafından anlaşılmasın diye, iki ismi olan kişinin ismini yazarak meclis listelerine koyuyorlar. ‘Yanlışlıkla iş yaptık’ dediklerinde fark edilmemek için akıllarında kurnazlık yapmaya çalıştılar. Ne yaparsanız yapın, her seferinde yakalanacaksınız! Örnek vermek gerekirse, CHP’den istifa edip listelerde yer bulamayan İBB Meclis üyemiz Doğan Subaşı nasıl İBB Meclis üyesi olmayıp toplantılara katılamıyorsa, aynı kural ve kanunlar CHP’de de geçerli. bu kişi. Yapılmazsa kişiyi ve belgeleri ifşa edeceğim! Milletvekili Listeye giren bir kişinin adaylığından sonra da milletvekilliğine istifa etmeden devam etmesi mümkün değildir. Ayrıca listede adı geçen birinin bugün büyükşehir meclisine katılması da mümkün değil.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu