Haber

Bornovalı Cimnastikçiler Türkiye Şampiyonu

Bornova Belediyesi spor Samsun’da düzenlenen Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonası’ndan 2 kupa ve 7 madalya ile döndü. Yeşil Beyazlılar, Büyük Bayanlar Kategorisinde takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Trambolin Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’nda Yıldız Bayanlar kategorisinde Kübra Eğilmez, Zeynep Masal Şenol, İlayda Yıldırım, Zehra Alysatar, Yıldız Bayanlar kategorisinde İrem Eğilmez, Selen Can, Berrak Paryaz ve Büyük Yıldızlar katıldı. 6-9 Nisan ortası Samsun’da. Bornova Belediyesi, aralarında Sıla Karakuş ve Yaren Cesur’un da bulunduğu 9 sporcuyla katıldı. spor ; Takım olarak Büyük Bayanlarda Türkiye birinciliği, Küçük Bayanlarda Türkiye ikinciliği ve Yıldız Bayanlarda Türkiye dördüncülüğü elde etmiştir.

Dünya Kupası’nda Türk cimnastiğinde ilk madalyasını kazanan Sıla Karakuş, bireyselde de birinci oldu. Yine Kübra Eğilmez dördüncü, Yaren Cearetli beşinci oldu.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, tüm sporcu ve antrenörleri tebrik etti. Başta çocuklar, gençler ve kadınlar olmak üzere daha fazla Bornovalı daha iyi koşullarda sporBunu yapma imkanı sunmayı hedeflediklerini belirten İduğ, “Bu amaçla yeni spor tesisleri açıyor, mevcutları yeniliyoruz. Bu tür başarılar bize ayrı bir mutluluk veriyor. Çünkü yaptığımız yatırımların karşılığını aldığımızı görüyoruz. Bu da Bornova’ya hizmet yolunda bizi daha da motive ediyor’ dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-taskopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu