İş

Çocuklar Yazın Keyfini İş Sanat Atölyeleri ile Çıkarıyor

İş Sanat, İstanbul Eminönü’nde yer almaktadır. Türkiye İş Bankası Müzesive Ankara Ulus’ta bulunmaktadır. Ekonomik Bağımsızlık MüzesiAğustos ayında farklı yaş gruplarından öğrencileri eğlenceli ve öğretici atölye çalışmaları ile buluşturuyor.

6-20 Ağustos İstanbul, 5-27 Ağustos Ankara tamamen ücretsizolarak düzenlenen atölyelerin içerikleri, yaş grupları, kontenjan sayıları hakkında detaylı bilgi issanat.com.trmevcut.

Müzeler pazartesi günleri hariç 10:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.  

 

İstanbul’da şehrin kalbinde eğlenceli atölyeler

İstanbul Eminönü’nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesiiçinde farklı yaş grupları için “Yaşasın Cumhuriyet”, “Cumhuriyet Postası”, “Afişte Cumhuriyet”, “Müze Hatıram”, “Dünyanın Parası”çalıştaylar düzenlenmektedir.

Yaşasın Cumhuriyet atölyesinde sergiyi ziyaret eden çocuklar, Cumhuriyet kutlamalarına tanık oluyor ve kendi kutlama taclarını hazırlayarak atölyeden ayrılıyor. “Cumhuriyet Postası” atölyesinde stant türü olarak başladıkları Cumhuriyet’in ilanından sonra ülke kalkınması için atılan adımları keşfeden çocuklar stanttaki pul örneklerini inceliyor ve kendi kartpostallarını tasarlıyor.

Yaşasın Cumhuriyet standı kapsamında düzenlenen “Afişte Cumhuriyet” atölyesi, stant tipi ile başlıyor. Yeni bir devletin sosyal ve ekonomik gelişimine tanık olan öğrenciler, stanttaki “Biz İstiyoruz” afişinden yola çıkarak kendi afişlerini tasarlıyor.

atölyeler ücretsizdir [e-posta korumalı]Bir rezervasyon talebi şu adreste oluşturulabilir:

Ankara’da yapılacaklar listesine “Tarihi binada bir gün” eklenecek

Ankara Ulus’ta Türkiye İş Bankası’nın tarihi binasında yer almaktadır. Ekonomik Bağımsızlık Müzesifarklı yaş grupları için “Yaşasın Cumhuriyet”, “Kil Mühür” , “Dünyanın Parası”Atölye çalışmaları ile öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

İş Sanat’ın yeni atölyelerinden Kil Mühür’de, Yaşasın Cumhuriyet Standı türünden sonra çocuklar, ülkenin kalkınması için atılan adımları inceliyor ve İktisat Kongresi’nde kullanılan mühürlerden ilham alarak kendi mühür tasarımlarını hazırlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

korkuteli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu