Ekonomi

Binance 3 günlük BNB/USDT seçenekleri sunacak

Önde gelen kripto para borsasının işlem birimi Binance Options, Çarşamba gününden itibaren her gün saat 08:00’de (UTC) “T+3” BNB/USDT opsiyonlarını listeleyecek. Uzun süreli sözleşmelerin sona erdiği günlerde yeni listeleme yapılmayacaktır.

T+3, menkul kıymet alım ve satımının işlem tarihini takip eden üçüncü güne kadar kapatılması zorunluluğunu ifade etmektedir. Yani kullanıcılar T+3 günlük opsiyonlarda vade bitiminden iki gün önce işlem yapabilirler. Bu, opsiyonların ömrünün, verildikleri andan itibaren üç iş günü olacağı anlamına gelir.

Yeni parça, yatırımcılara esneklik sağlayacak ve borsanın daha uzun vadeli BNB opsiyonları ve T+2 günlük BNB opsiyonlarını içeren mevcut işlem yelpazesini genişletecek.

T+3 günlük opsiyonlar diğer BNB opsiyonlarıyla benzer özelliklere sahip olacaktır. Her satın alma ve satış sözleşmesi 1 BNB’yi temsil edecek ve ertesi gün 08:00 UTC’de sona erecektir.

Opsiyonlar, alıcıya destek varlığını belirli bir tarihte veya önceden belirlenmiş bir fiyattan alma veya satma hakkı veren türev sözleşmelerdir.

BNB oynaklığı artıyor

BNB’de artan volatilitenin ortasında T+3 günlük opsiyonların lansmanı duyuruldu.

Wall Street Journal geçen hafta Binance Rus kullanıcıların paralarını yurt dışına transfer etmelerine yardımcı olduğu bildirildi. Haberleri takip etmek BNB14 ayın en düşük seviyesi olan 203 dolara geriledi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu