İş

BAT, ‘Türkiye’nin En İyi İkinci İşvereni’ seçildi

Küresel bağımsız araştırma kuruluşu Top Employers Institute tarafından her yıl klasik olarak gerçekleştirilen “Best Employers” araştırmasının 2023 sonuçları açıklandı. Dünyanın 121 farklı ülkesinden 2.052 patronun dahil edildiği araştırmada şirketler, insan stratejisi, iş ortamı, yetenek işe alımı, öğrenme, kapsayıcılık ve çeşitlilik olmak üzere 20 farklı kriter üzerinden değerlendirildi. Söz konusu değerlendirmeler sonucunda 6. kez üst üste Avrupa ve Türkiye’nin En Güzel Patronları arasında gösterilen BAT, Türkiye’den şirketlerin yer aldığı küresel sıralamada ilk 15 şirket arasında yer aldı. bütün dünyada. BAT, Türkiye’deki şirketler arasında ikinci sıraya yükselerek tarihi bir başarıya da imza attı.

KAPSAYICILIK VE ÇEŞİTLİLİK BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan BAT Türkiye, Kafkaslar ve Kuzey Kıbrıs Bölgesi İnsan Kaynakları Müdürü Güliz Dalaman Yakmacı, yeni nesil insan kaynakları yönetiminin dünyada sürdürülebilirlik yaklaşımının ve toplumsal kalkınmanın vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirtti. Firmalara sağlanan faydalar ekseninde okumak yapılabilecek en büyük yanlışlardan biridir. Dünyadaki bu sosyal ve kültürel dönüşümde şirketlerin çalışanlarına karşı büyük sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. Bu sorumluluk doğrultusunda TBB bünyesinde hayata geçirdiğimiz proje ve uygulamalarla sadece görev tanımlarına uygun bir çalışma alanı değil; bunun da ötesinde fikirlerini açıkça ifade edebilecekleri, ihtiyaçları doğrultusunda kendilerini geliştirebilecekleri, istedikleri alanlarda öğrenme tutkularını besleyebilecekleri ve yaratıcılığı teşvik edebilecekleri bir çalışma ortamı sağlıyoruz. Bunu yaparken, içerme ve çeşitliliği en büyük gücümüz olarak görüyoruz; Farklı ülkeleri, farklı kültürleri, farklı branşlardan farklı bakış açılarını bünyemize katarak fark yaratmaya odaklanıyoruz.”

ÇALIŞANLARIMIZA FAZLA FİYAT EKLEYECEĞİZ

Ortaya koydukları bu anlayışın dünyanın en saygın platformları tarafından tescillenmesinden büyük mutluluk duyduğunu sözlerine ekleyen Güliz Dalaman Yakmacı, “30 yılı aşkın bir süredir Zirveden Türkiye’nin En Uygun İkinci Patronu seçilmek. İnsan kaynakları alanında en değerli küresel platformlardan biri olan Employers Institute. ; ayrıca üst üste altıncı kez Avrupa’nın ortasında ve Türkiye’nin En Seçkin Patronları arasında gösterilmek bize önümüzdeki dönem için büyük bir motivasyon veriyor. Önümüzdeki dönemde de sadece kendi sektörümüzde değil, bölgesel ve küresel ölçekte en uygun insan kaynakları uygulamalarına sahip olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bunu da her şeyden önce başarımızın en büyük pay sahibi olan çalışanlarımıza daha fazla değer katmak için yapacağız.”

baskaleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu