Yaşam

AQUAZZURA İLK ÇANTA KOLEKSİYONUNU TANITTI

Creative Manager Edgardo Osorio’nun vizyonu doğrultusunda yeni 10 yılına adım atan Aquazzura, 2023 Pre-Autumn koleksiyonu ile ürün gamını çanta dünyasına da taşıyor. Aquazzura Çanta Koleksiyonu, markanın imza niteliğindeki işçiliği ve benzersiz stil kodları, modernlik anlayışı ve zamansız zarafet ile damgasını vuran modellerden oluşuyor.

Üçgen ışıltılı altın rengi zincir örgü aksesuarıyla “Downtown 24/7” omuz çantası, gündüzden geceye kullanılabilen çanta setinin başını çekiyor. Bir zarflı debriyaj ve küçük bir hobo çanta bu iş ailesini tamamlıyor.

Yumuşak napadan üretilen “Twist” maksi debriyaj, dönemin ayakkabı modelleri ile mükemmel bir uyum içindedir. Çantanın heykelsi formundaki metal tokası, tam adını taşıyan parlak altın rengi topuklu sandaletleri çağrıştırıyor. Metal detayların ışıltısı, zincir “Soho” çantanın çağdaş çekiciliğini koleksiyona taşıyor. Aşırı feminen kenarlara sahip çantanın yuvarlak formu, sert metalik çerçevesiyle sağlamlık kazanıyor.

Gece koleksiyonu, küçültülmüş çantalardan ve yumuşak debriyajlardan oluşuyor: “Galactic Crystal” ve “Love Link” çantalar, parlak saten kaplamaları ve mücevherli kulpları veya askıları ile her kombinasyona pahalı bir dokunuş katıyor. “Kiss Me” debriyaj, eğlenceli dudak formuyla klasik gece stillerine duygusal bir yaklaşım katıyor. Aquazzura’nın tasarladığı ilk çanta olan “Tequila” debriyaj, kristallerle süslenmiş şeffaf pleksiglas yüzeyi ile kontrast oluşturan iç kısmıyla göz kamaştırıcı bir optik etki sunuyor.

Yumuşak napadan rafyaya, lamine derilerden lüks egzotik timsah baskılarına ve satene kadar tüm malzemeler üstün kaliteleri, esneklikleri ve zarafetleri nedeniyle özenle seçilmiştir. Renk paleti, zamansız siyah, camel ve beyaz renklerin yanı sıra zümrüt yeşili, İbiza mavisi ve ayçiçeği sarısının parlak tonları ve yaldızlı metalik ışıltılı dégradé gün batımı tonları ile koleksiyonun kimliğini pekiştiriyor.

Görünür yüzeylerde logoların bulunmaması, İtalya’nın Toskana kentindeki seçkin atölyelerde üretilen tasarımların benzersizliğini vurgulamaktadır. Çarpıcı formlar ve zarif püsküller, tasarımlara hareket ve doku katıyor. Aquazzura’nın ananas sembolü ve logosu deniz mavisi tonlu iç mekana son rötuşları yapıyor.

10 yıl boyunca ayakkabı tasarladıktan sonra artık çantalara yönelmenin zamanı geldiğini hissettiğini söyleyen Edgardo Osorio, koleksiyonla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Çantaların tasarımlarının dikkat çekmeyecek kadar farklı ve güçlü olmasını istedim. Günlük çantalar çok yönlü olacak şekilde tasarlanmıştır ve gündüzden geceye taşınabilir.”

Aquazzura’nın neşeli, eklektik bir estetiğin, İtalyan işçiliğinin ve evrensel bir zarafet anlayışının sözü niteliğindeki çanta koleksiyonu, Beymen mağazalarında ve www.beymen.com’da moda severlerle buluşuyor.

tatvan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu