Haber

Vali Akbıyık: “Hakkari hizmetin en iyisini hak ediyor”

Hakkari Valisi ve Belediye Lider Vekili İdris Akbıyık, Hakkari’de her alanda büyük değişim dönüşüm olduğunu belirterek, “Diğer iller gibi Hakkari ilimiz de hizmetin en iyisini hak ediyor” dedi.

Hakkari Müftülüğü ev sahipliğinde ilin kanaat önderleri, iş adamları ve vatandaşların katılımıyla Ahmed-i Hani Yatılı Kur’an Kursunda toplantı yapıldı. Kur’an kursu öğrencisi tarafından okunan aşr-ı şerif ile başlayan toplantı, İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu’nun açılış konuşması ile devam etti. Burada konuşan Vali Akbıyık, müftülüğün güzel bir toplantıya vesile olduğunu belirterek, “İl dışındaki hayırsever vatandaşlarımızdan Hakkari’deki cami ve Kur’an kursları için takviye gelmeye devam ediyor. Hayır, herkesin yapması gereken bir hizmettir. Bu iyi toplantıya her kısımdan vatandaşlarımızın gelmiş olmasından memnunluk duydum. Hakkari’de her alanda büyük değişim dönüşüm olduğunu sizlerde görmektesiniz. Eğitimde, sağlıkta, altyapı ve üst yapı ile diğer hizmetlerde büyük değişiklik yaşamaktayız. Çocuklarımız tıp fakültesi gibi güzel okulları kazanıyor. İnşallah her şey daha iyi olacak. Diğer iller gibi Hakkari ilimiz de hizmetin en iyisini hak ediyor. Bu hizmetleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dayanaklarıyla yapıyoruz” dedi.

Yürütülen hizmetleri anlatan İl Müftüsü Fakirullahoğlu ise “İl genelinde inşaatı devam eden 60 cami ve Kur’an kursu bulunmaktadır. Yatılı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimi alan 750, 4-6 yaş Kur’an kurslarında 800, ihtiyaç odaklı Kur’an kurslarında yaklaşık 6 bin, yaz Kur’an kurslarında ise 25 bin civarında insanımıza Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgileri öğreterek, vatan ve millet için yararlı bireyler olarak yetiştirmenin çabası içerisindeyiz” halinde konuştu.

Katılımcılar, dilek ve temennileri ile sorun ve tekliflerini tabir ettikten sonra toplantı sona erdi.

Toplantıya Hakkari Valisi ve Belediye Lider Vekili İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı Talha Battal, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, mahalle muhtarları, din vazifelileri, kanaat başkanları, iş adamları ve vatandaşlar katıldı. – HAKKARİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu