Haber

Uçuşun erteleneceğini açıklayan pilota saldırı

Hindistan merkezli havayolu şirketi IndiGo’nun iç hat uçuşunun yoğun sis nedeniyle erteleneceğini açıklayan pilot, uçaktaki bir yolcu tarafından darp edildi. Pilot, olayın ardından gözaltına alınan yolcu hakkında şikayette bulunurken, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği açıklandı. Pilotun saldırıya uğradığı anları gösteren görüntüler de sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülere göre pilot, yoğun sis nedeniyle uçuşun erteleneceğini duyurdu. Bu sırada bir yolcu hızla pilotun yanına gelip yüzüne vuruyor.

HAVACILIK BAKANI: KABUL EDİLEMEZ

Hindustan Times haber sitesine göre Anup Kumar isimli pilota saldıran Kıyı Kataria isimli yolcu, Delhi-Goa arasındaki 6E 2175 sefer sayılı uçuş öncesinde gerçekleştirdiği saldırının ardından diğer uçuş görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi. Toplam 13 saat rötarlı olduğu söylenen uçuşa ilişkin uçuş takip sitesi Flightradar24’ün paylaştığı verilere göre, uçak daha sonra yerel saatle 18.00’de Delhi’den havalandı.

Olay anında uçakta bulunan Rus model ve oyuncu Evgenia Belskaia, sabah 7.40’ta yapılması planlanan uçağın saatlerce rötar yaptığını ve sonunda uçağa binmelerine izin verildiğini söyledi. en az 10 saat beklediler. Belskaia’nın verdiği bilgiye göre, uçağa bindikten sonra yolculara uçuşun iki saat daha erteleneceği bilgisi verildi. Belskaia, “Yolcular sinirlendi ve kabin ekibine ve pilota sorular sormaya başladı.” dedi.

Hindistan Sivil Havacılık Bakanı Jyotiraditya Scindia, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, yolcunun davranışının ‘kabul edilemez’ olduğunu ve olayla ‘sert bir şekilde ilgilenileceğini’ söyledi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu