Haber

Türkiye Genç Bayan Golbol Milli Takımı Dünya Şampiyonu Oldu

Brezilya’da düzenlenen ‘2023 IBSA Goalball Gençler Dünya Şampiyonası’nda finalde Avustralya’yı yenerek dünya şampiyonu olan Türkiye’nin Genç Bayanlar Goalball Milli Takımı, İstanbul’da çiçekler ve alkışlarla karşılandı.

Dünya şampiyonu Genç Kadın Golbol Milli Takımı, THY’nin Sao Paulo seferiyle saat 17.30’da İstanbul’a geldi. Milli takım konvoyu İstanbul Havalimanı’nda İGA yetkilileri tarafından çiçekler ve alkışlarla karşılandı. Ayrıca şampiyonada oynadığı 8 maçı da kazanan Genç Bayan Milli Takımı sporcuları için ‘Gururluyuz’ yazılı pankartlar açıldı.

Büyük heyecan yaşayan Goalball Milli Takım Teknik Direktörü Gültekin Karasu, havalimanında basına yaptığı açıklamada elde edilen başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Karasu, “Milli Takımla olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında şampiyonluklar kazandıktan sonra geçen yıl altyapıda yetişen gençlerimizle Avrupa şampiyonu olduk. Sao Paulo, Brezilya. Orada oynadığımız tüm maçları puan kaybetmeden kazandık ve şampiyon olduk. Mutluyuz, gururluyuz.” KARASU: HEDEF 2024 PARİS OLİMPİYATLARI Hedeflerinin önümüzdeki yıl Paris’te yapılacak olimpiyatlar olduğunu belirten Gültekin Karasu, “Paris’e katılmak için şimdiden kontenjanlarımızı aldık. Asıl hedefimiz Paris 2024 Olimpiyatları.” Karşılama için İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’ya teşekkür eden Karasu, “İGA aynı zamanda sporcularımızın bireysel sponsoru. Çocuklarımızın karşılanması çok önemliydi. Güzel bir andı.” Yüzbaşı Fatmagül Güler, elde edilen başarıdan dolayı çok memnun olduğunu ve gurur duyduğunu söyledi. Güler, “2022’de A takımda dünya şampiyonu olduk. Genç arkadaşlarımla çıktığımız bu yolda namağlup herkesi yendik, finalde de Avustralya’yı 10-0 yendik. Seneye de şampiyon olmak istiyoruz. Karşılamadan dolayı çok mutluyum. Sponsorumuz İGA’ya çok teşekkür ederiz.

Gençler Kenya, Almanya, Brezilya, Kore ve İsrail’e karşı oynadıkları tüm maçları finalde Avustralya’yı 10-0 yenerek IBSA Goalball Gençler Dünya Şampiyonu oldu.

atakumhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu