Ekonomi

Super Micro Computer hisseleri sıvı soğutmalı yapay zeka süper kümelerinin tanıtılmasının ardından yükseldi

Super Micro Computer (SMCI) hisseleri, şirketin “hemen kullanıma hazır sıvı soğutmalı yapay zeka (AI) veri merkezi” duyurusunun ardından Çarşamba günü piyasa açılmadan önce %2’den fazla artış gösterdi.

Şirkete göre yapay zeka veri merkezi, “SuperCluster’ları ile çeşitli sektörlerdeki işletmeler için üretken yapay zekanın entegrasyonunu geliştiren bulut tabanlı uygulamalar” için özel olarak tasarlandı. Ayrıca, üretken yapay zeka uygulamaları oluşturmak ve uygulamak için tasarlanan NVIDIA AI Enterprise yazılım paketi için özel olarak tasarlanmıştır.

Çarşamba günü Doğu Saatiyle 08:00 itibariyle, SMCI hisseleri piyasa öncesi işlemlerde her biri 790,83 $ değerinde ve %2,5’lik bir artışa işaret ediyor.

“Supermicro’nun 4U sıvı soğutmalı sistemleriyle, yeni çıkan NVIDIA Blackwell GPU’lar tek bir GPU üzerinde maksimum 20 PetaFLOPS yapay zeka hesaplama gücüne ulaşabilir. Bu, daha önceki GPU modellerine kıyasla yapay zeka eğitim yeteneklerinde dört kat, yapay zeka çıkarım performansında otuz kat artış ve operasyonel maliyetlerde ek düşüş anlamına geliyor.” dedi Supermicro.

Supermicro’nun başkanı ve CEO’su Charles Liang şunları söyledi: “Supermicro, tam raf ölçekli sıvı soğutma teknolojisini içeren yapay zeka çözümleri sunma konusunda ön saflarda yer alıyor.”

“Sıvı soğutma teknolojisini kullanan veri merkezleri, önemli ölçüde azaltılmış bir maliyetle etkin bir şekilde çalışabilir ve güç tüketimindeki sürekli düşüş nedeniyle müşterilere ek mali avantajlar sunabilir.”

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

haber-mezitli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu