Ekonomi

SunExpress, Genç Yetenek Programı FLY ile yeni mezunlara iş fırsatı sunuyor

SunExpress, bu yıl birinci defa gerçekleştirdiği Genç Yetenek Programı FLY ile havacılık bölümünde meslek yapmayı hedefleyen yeni mezunlara iş fırsatı sunuyor. Programa katılmaya hak kazanan gençler, SunExpress bünyesinde bir yıl boyunca farklı departmanlarda misyon yaparak, mesleklerine şirket bünyesinde devam etme imkanına sahip olacak.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Genç Yetenek Programı FLY ile havacılık dalına yeni yeteneklerin katılmasına ve genç istihdamına katkı sağlıyor. Bu yıl birinci kere gerçekleştirilen program kapsamında SunExpress, son üç yılda üniversitelerin lisans programlarından mezun olmuş ve havacılık bölümünde meslek yapmak isteyen genç yetenekleri bünyesinde istihdam etmeyi amaçlıyor.

16 genç programa katılmaya hak kazandı

SunExpress’in Genç Yetenek Programı FLY’a Türkiye ve yurt dışından 1.400’ün üzerinde müracaat yapıldı. Genel yetenek testi, İngilizce testi, kişilik envanteri ve mülakat olmak üzere dört farklı basamak sonucunda 16 genç yetenek programa kabul edildi.

Uzman yardımcısı olarak misyona başlayacaklar

Oryantasyon süreci kapsamında SunExpress’in Antalya’da bulunan Genel Müdürlüğü’nde konuk edilen gençler, bir yıl mühletince uzman yardımcısı olarak yeteneklerine nazaran Operasyon, İnsan Kaynakları, Finans, Satın Alma, Bilgi Teknolojileri, Ticaret ve Strateji olmak üzere farklı departmanlarda misyon alacaklar. Bir yıllık çalışma kontratı kapsamında gençler, tüm SunExpress çalışanları ile eşit hak ve avantajlara sahip olacaklar.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu