Haber

‘Şantaj’ iddiası: TikTok fenomeni ve annesine ‘cinayet’ten ömür boyu hapis

TikTok fenomeni Mahek Bukhari ve annesi Ansreen Bukhari, iki kişiyi öldürmek suçundan hapis cezasına çarptırıldı. 24 yaşındaki Buhari ve annesi, İngiltere’nin Leicester kenti dışında bir yolda kovalamaca sırasında ölen Hüseyin ve yakın arkadaşı Ijazuddin’in ölümüne neden oldukları iddiasıyla yargılanıyordu.

The Guardian’ın haberine göre, Hüseyin’le ilişkisi olduğu iddia edilen Ansreen, Hüseyin’den ayrılmak isterken, Hüseyin de harcadığını iddia ettiği 3 bin lirayı iade etmemesi halinde kadının müstehcen görüntülerini eşine göndermekle tehdit etti. o. Bunun üzerine Mahek, 11 Şubat 2022’de parayı kendisine vereceğini söyleyerek, Hüseyin’le Leicester’daki bir otoparkta buluşmayı kabul etti. Mahek, en az biri silahlı sekiz maskeli adamla otoparka geldi. Ijazuddin otoparka vardıktan kısa bir süre sonra olay yerinden hızla kaçtı. Mahek ve Ijazuddin sonraki kovalamaca sırasında öldü. Mahek’in içinde bulunduğu aracın saatte 160 kilometre hızla gittiği söylendi.

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI ALDILAR

Olayla ilgili 3 ay süren hukuki sürecin sonunda Leicester Kraliyet Mahkemesi, TikTok fenomeni Mahek Bukhari’yi 8 ay olmak üzere en az 31 yıl ve ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Annesi Ansreen Bukhari de çifte cinayetten 26 yıla kadar ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Aynı dava kapsamında yargılanan 29 yaşındaki Rekhan Karwan ve 23 yaşındaki Raees Jamal sırasıyla en az 26 yıl 10 ay ve 31 yıl olmak üzere müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Natasha Akhtar, ‘kasten öldürme’ suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılırken, Ameer Jamal ve Sanaf Gulamustafa sırasıyla 14 yıl 8 ay ve 14 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

‘BENİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR, ÖLECEĞİM’

Mahkemede paylaşılan bilgiye göre, araçlar arasındaki kovalamaca devam ederken Hüseyin 999 acil hattını arayarak, “Beni takip ediyorlar. Beni yoldan atmaya çalışıyorlar. Öldürmeye çalışıyorlar. Ben yapacağım” dedi. ölmek.”

Duruşmada okunan ifadede İjazuddin’in babası Sikandar Hayat, “Kalbim parçalandı, bir daha hiçbirimiz eskisi gibi olmayacağız. Elimizde kalan tek şey sevgili oğlumuzun anıları. Onu bırakıp gittiler” dedi. arkadaşını ateşte yakmak.”

Mahek Bukhari’nin avukatı Christopher Millington KC, mahkemedeki savunmasında, ‘kararların o anda alındığını, niyetlerin o anda belirlendiğini’ belirterek, söz konusu araba yolculuğuna işaret ederek, ‘deliller bu niyeti ortaya koymadı’ iddiasında bulundu. öldürmek’. Mahek Buhari annesiyle birlikte hapse gönderildi. (DIŞ HABER)

haber-osmancik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu