Teknoloji

PS5 Pro İçin Son Hazırlıklar Yapılıyormuş

Yayınlanan yeni bir rapora bakılırsa, geliştirici stüdyolar tarafından PS5 Pro için son hazırlıklar yapılıyormuş. Gelişmiş modelin de bu yıl içerisinde tanıtılması bekleniyor.


İlginizi Çekebilir: PS5 Pro Özellikleri Üçüncü Parti Yayıncılar ile Paylaşılıyormuş


Geliştiriciler, PS5 Pro İçin Son Hazırlıklar ile Meşgullermiş

PS5 Pro için görünüşe göre beklenen zaman hızla yaklaşıyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sızıntıların ardından, yeni bir rapora göre, Japon teknoloji devinin talebi ile geliştiriciler ışın izleme yeteneklerini geliştirmeye odaklanarak oyunlarını gelişmiş model için hazırlanıyorlar. Bildiğiniz gibi gelişmiş PS5 modeli ile uyumlu olan oyunlar, PS5 Pro Enhanced etiketi taşıyacaklar.

Kod adı Trinity olan bu yeni konsol, daha güçlü bir grafik işlemci birimine ve biraz daha hızlı bir işlemciye sahip olacak. İşleme ve performansta önemli iyileştirmeler hedefleyecek. PS5 Pro modelinin standart modele kıyasla yaklaşık % 45 daha hızlı grafik işlemci birimi işleme ve üç kata kadar daha iyi gelişmiş ışın izleme özellikleri sunması bekleniyor.

PS5 Pro ayrıca Sony’nin yeni performans iyileştirme çözümü PlayStation Spectral Super Resolution (PSSSR) desteğini kolaylaştırmak için daha hızlı sistem belleğine ve oyunlar için daha fazla bellek alanına sahip olacak. PSSR, DLSS ve FSR ile benzer şekilde kare hızlarını ve görüntü kalitesini artırmayı amaçlayacak.

Geliştiriciler şu anda Sony’den test kitleri sipariş edebiliyor ve Sony Ağustos ayına gelindiğinde artık her oyunun PS5 Pro ile uyumlu olmasını bekliyor. Eğer lansman oyunları beklendiği tarihte tamamlanmış olursa, Sony’nin 2024’ün tatil sezonunda yani Aralık ayında yeni PS5 Pro’yu resmî olarak tanıtabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu