Haber

Özhaseki deprem konutlarını övdü: Ceset yoksa ‘iyi ki yıkılmış, çok güzel bir villa’ diyor

Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı canlı yayında, “Deprem bölgesinde yaptığımız mevcut evlerin standardı eskisinden çok daha yüksek… Gidip teslim ettiğim ev sahipleri” köy evlerini ağırlayıp, ‘Allah razı olsun. Bakın evimiz yıkıldı (eğer ölenler yoksa) ‘İyi oldu yıkıldı, bize çok güzel bir villa verdiniz’ dedi.

Özhaseki’nin CNN Türk’teki canlı yayınında depremzedelerle ilgili sözleri büyük tepki çekti.

6 Şubat depreminin yıl dönümünde Bakan Özhaseki, deprem sürecine ilişkin televizyonda açıklamalarda bulundu.

Depremzedelerin, can kaybı yaşanmaması durumunda evlerinin yıkılmasından dolayı mutlu olduklarını savunan Özhaseki, şunları söyledi:

“Deprem bölgesinde yaptığımız mevcut evlerin standardı eskisinden çok daha yüksek. Çelikten köy evleri yapmaya başladık. 9 büyüklüğünde bir deprem olsa da bunların yıkılması mümkün değil.

Şu ana kadar köy evlerini ziyaret ettiğim ve köy evlerini ziyaret ettiğim ev sahipleri şunu söylüyor; Tanrı seni korusun. “Bakın evimiz yıkıldı (eğer ölenler yoksa), iyi ki yıkıldı, bize güzel bir villa verdiniz” diyor.

TEPKİ ALDI

Özhaseki’nin açıklamaları sosyal medyada büyük tepki çekti. Kullanıcılar, X’in TT listesinde uzun süredir gündemde olan Mehmet Özhaseki’yi eleştirdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu