Haber

Nurseli İdiz: Laik toplum ayrışmaya başladı

Kariyeri ile sanat camiasının en çok konuşulan isimlerinden biri olan Nurseli İdiz, geçirdiği zor günlerin ardından oyunculuğa geri döndü.

İdiz bu kez hem hayatına hem de siyasetine dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Solcu olduğunu söyleyen İdiz, Türkiye’de parçalanmanın başörtüsü tartışmasıyla başladığını söyledi.

“Türkiye’de ayrımcılık başörtüsü tartışmasıyla başladı”

İdiz, hayatı boyunca yanlış bulduğunu açıkça söyleyen biri olduğunun altını çizdi. “Türkiye’de ayrımcılık aslında başörtüsü tartışmasıyla başladı. Ben solcu bir kadınım, CHP Gençlik Kolları’nda da görev aldım. Hayatım boyunca açıkça doğru gelmeyen şeyleri söyleyeceğim.”şeklinde konuştu.

Bir dönem CHP Gençlik Kolları’nda misyon sahibi olduğundan bahseden Nurseli İdiz, laik bölünmenin ayrılığı başlattığını söyledi.

“Laik kesim ayrımcılığı başlattı”

İdiz, “Şimdi bu hükümet kaç yıldır iktidarda, laik kesim toplumu bölüyor diye şikayet ederek ayrıştırmaya başladı. Ben daha ilk günden başörtüsü yasağına karşıydım.”söz konusu.

“Çıplak kadın görmek beni üzdü”

Kadın giyimiyle ilgili de konuşan İdiz, şunları söyledi: “Her dakika çıplak kadın görmek canımı yakıyor. Sadece sosyal medyada değil, sokakta da… Şimdi iç çamaşırı ve sütyenle geziyorlar.”sözlerini kullandı.

Türkiye’nin muhafazakarlaşmadığını sözlerine ekleyen İdiz, İran veya Afganistan örneklerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

“Türkiye’nin muhafazakarlaştığı söyleniyor ama öyle bir şey yok”

Sabah’tan Tuba Kalçık’a konuşan ünlü oyuncu, şunları söyledi: “Türkiye muhafazakarlaşıyor deniyor ama öyle bir şey yok. İran gibi olacağız diyenler var hayır Afganistan gibi olacağız ama bu gerçeği yansıtmıyor.”konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu