Haber

Musk’tan Twitter çalışanlarına: Ya uzun saatler çalışma ya da tazminat

Toplumsal medya devi Twitter’da Elon Musk depremi tüm şiddetiyle sürüyor.

Şirketi satın aldıktan sonra çalışanların yarısını işten çıkaracağını, uzaktan çalışmaya izin verilmeyeceğini, elemanlardan haftada en az 40 saat ofise giderek çalışmasının beklendiğini duyuran Musk bu defa yeni bir mesajla gündemde.

VOA Türkçe’nin aktardığına nazaran Musk çalışanlara gönderdiği bildiride, “yüksek tempo ve yoğunlukta uzun saatler” çalışma ya da üç aylık maaş içeren tazminat paketini alıp şirketten ayrılma kararını yarına kadar vermelerini istedi.

Musk, ABD’nin doğu kıyısı saatiyle yarın akşama kadar “Yeni Twitter’ın parçası olmak istiyorsunuz” halindeki linke tıklamayanların şirketten ayrıldıklarını varsayacağını bildirdi.

Elon Musk iletisinde, “İleriye yönelik olarak, çığır açacak bir Twitter 2.0 inşa etmek ve rekabetçiliğin giderek arttığı dünyada başarılı olmak için son derece sert olmamız gerekiyor. Bu da yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmak anlamına gelecek. Yalnızca olağanüstü performans geçer not teşkil edecek” dedi.

Musk, liderliğindeki Twitter’ın “çok daha fazla mühendislik güdümlü” olacağını, “olağanüstü kod yazanların ekibin büyük çoğunluğunu oluşturacağını ve en fazla etkiye sahip olacağını” söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu