Haber

Murat Kurum seçim vaatlerini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti Türkiye Yüzyıl İstanbul Vizyonu Tanıtım Toplantısı’nda ulaşım, kentsel dönüşüm ve çevre ile ilgili projelerini anlattı. Kurum, açıklamasında, “Bugün İstanbul’un gelecek yüzyılını belirleyecek 2034 ve 2053’ün büyük adımlarını hep birlikte konuşacağız. Çıkmazı değil çözümü konuşacağız. Bugün hep birlikte söyleyeceğiz” dedi. ‘Şimdi sıra İstanbul’da’ söz konusu.

“YARI ZAMANLI BELEDİYE ÇALIŞMALARI İSTANBUL’DA KAOS YARATTI”

İsim vermeden İBB yönetimini ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Kurum, “İstanbul’un parlak gelişimi 2019’da fetret dönemine girdi. Yarı zamanlı belediyecilik İstanbul’da kaos yarattı. İstanbulluların hakkı gerçek belediyeciliktir. Ama İstanbul çaresiz değil. Güzel şehrimizin tüm sorunlarını çözüyor.” “Size bütünsel bakış açısıyla değerlendiren yepyeni bir yönetim anlayışı sunuyoruz. Bu yönetim anlayışının adı ‘Sistem İstanbul’dur. Siz bu sistemin merkezindesiniz.” dedi.

ULAŞIM SORUNUNA DİKKAT ÇEKİN

Vaatlerini 10 maddede açıklayacağını belirten Kurum, ilk olarak ulaşım sorununa değindi. Kurum şöyle devam etti: “İstanbul çaresiz değil. Yük değil ulaşım sağlayan bir İstanbul vaat ediyoruz. 5 yılda 230 kilometre metro sözü verdiler. Reklamını yaptılar ama 47,3 kilometrelik metronun 8 kilometresini yaptılar” Metro sınırı zor, devam eden metro projelerini iptal ettiler, tır üstüne tır hafriyat döktüler.

“5 VE 10 YILLIK 2 AYRI ULAŞIM PROJESİ HAZIRLADIK”

5 ve 10 yıllık iki farklı ulaşım planı yaptık. Hazırladığımız projelerle ortalama trafik süresi 64 dakikadan 39 dakikaya düşecek. “İstanbul trafiği 10 yıl sonra bitecek, bir daha dönmemek üzere.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu