Haber

Meral Akşener: Rekabet ortamı yaratmalıyız

UYGUN Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu ülkede yeniden gülmek, yeniden sarılmak, yeniden birbirimizin gözlerinin içine bakıp ‘Sen bu kişisin, ben o kişiyim’ demek istiyoruz. “Hiçbir şey söylemeden nasıl hizmet alacağımızı konuştuğumuz, projelerde yarıştığımız bir ortam yaratmak ve inşa etmek için yola çıktık.” dedi.

Akşener, partisinin il başkanlığının Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdiği organizasyon toplantısında organizasyonların ve Büyükşehir Belediye Başkan adayları Enver Yılmaz’ın uyum içinde olduğunu görmekten ve Ordu’yu nasıl kazanacaklarına ışık tutmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi.

Bugün yolların kesiştiği noktada Yılmaz’la birlikte olduklarını belirten Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Artık Türkiye’de pek çok insan çok rahat, çok rahat. Çünkü ‘Şunu yapacağım, kazandığım zaman bunları yapacağım.’ ‘Bana oy vermezseniz teröristler gelir, bana oy vermezseniz Cumhurbaşkanınızı seçemezsiniz, bana oy vermezseniz teröristler gelir, dış güçler gelir’ demek yerine. Bizi görenler ‘Ya Allah, bismillah, Allahu ekber’ diyor. Savaşa gireceğim diyecekler, düşünecekler, yani aslında bu bir yerel seçim, yerel seçimde ne olur, adaylar ve projeleri yarışıyor ve bu yarışmadan seçmen yani Ordu halkı çıkıyor. Bu seçimler bir yerel seçimdir, seçmenin ait olduğu partiyle ilgili hoşlanmadığı noktalarda adeta iki kutba bölünmüş durumdayız, mahkum edilen ve içine düşmeye zorlanan seçmenin bu seçimlere katıldığı seçimlerdir. Bu iki kutup, iki kulağını, sağ ve sol kulaklarının uçlarını hafifçe bükmeli. Bu seçimlerden sonra hiçbir partinin genel başkanına, hiçbir partinin tepesindeki halka bir şey olmayacak. Ne olacak biliyor musun? Yarışma doğru yönetilirse Ordu’ya “Biz buradayız, Ordu kazanacak.”

Akşener, Enver Yılmaz’ın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda gelip kent meydanında fındık bağıracağını belirterek, şöyle konuştu:

“Fındığın fiyatını istedikleri gibi veremeyecekler. Ben vereceğim, arkadaşımla birlikte ‘Tarımda durum ne?’ diye soracağım. Açıklayacak, ne yaptığını anlatacak. Sonra eksikleri Meclis’e götüreceğiz. İster Ordulu fındık üreticisi olsun, ister Ordulu olsun, işin yapımcısı gelip kürsüden anlatacak. Bundan sonra tepedeki liderler 2028 seçimlerine kadar geçen 4 yıllık süreçte Ordu halkının sesini duymak zorunda kalacaklar. Sebebi ne? Çünkü Ordu Belediye Başkanını değiştirdiler, ya Ordu halkı… Ordu 2028’de Meral’i getirsin mi?”

“Rekabet seçmene yarar”

Yarışmanın seçmenlere fayda sağlayacağını vurgulayan Akşener, “Çok ilginç, şehirler arası dolaşıyorum. Yeni işimde Samsun’daydım. Belediye başkan adaylarının çok ilginç posterlerinden başka bir şey görmedim. Çoğunlukla hangi görüşten veya partiden olursa olsun genel başkanlarla ilgili olan ve Türkiye’nin politikalarına dair büyük cümleler kuran yazılar.” “Yani Enver’i cumhurbaşkanı seçerseniz Sayın Erdoğan’ı devirmiş olursunuz. Öyle bir dünya var mı? Ama burada o kulak çıkarılırsa ne olur biliyor musunuz? Fındığınıza 4’e uygun fiyat alırsınız. yıllar.” değerlendirmesini yaptı.

Akşener, kimseyle herhangi bir kavga ve husumetlerinin bulunmadığını belirterek, “Hiçbir düşünceye, siyasi görüşe, o siyasi görüşü savunanlara saygısızlık etmiyoruz. Her görüş değerlidir. Önemli olan o görüşlerden ders çıkarmak, o görüşlerden ders almaktır.” Bu politik bakış açısı.” Almak, faydalanmak, ilham almak demektir. ‘Ama biz de böyleyiz.’ Bunu söyleyecek cesaretimiz var ama ilk önceliğimiz bu kutuplaşmanın önüne geçmek” dedi. dedi.

Akşener konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Bu ülkede yeniden gülmek, yeniden sarılmak, yeniden birbirimizin gözlerine bakıp ‘Sen bu kişisin, ben o kişiyim’ demek istiyoruz. Hiçbir şey söylemeden hizmeti nasıl alacağımızı konuştuğumuz, projeler üzerinde yarıştığımız bir ortam yaratmak ve inşa etmek için yola çıktık. Kişiden bağımsız, ucube sistem dediğim mevcut sistem gerçekten Türkiye’yi çekiyor. yere. Her şey tek kişinin elinde. O tek kişinin ortada olup bitenden haberdar olmasının imkansız olduğu bir sistemden bahsediyorum. Bu hamleyle gençler kovuldu, o hamleyle her şey bitti ve tüm bunlar yapılırken buraya kadar gelen talimatın Sayın Cumhurbaşkanı tarafından verildiği ve buna sebep olan herkesin kontrolden çıkarıldığı düşünülüyor. yıkılmış bir sistem. Bu sistemi ortadan kaldırmalıyız. Buna inandığım için 2018 yılından beri mücadele ediyoruz ama başaramadık. Yani bu sistem ittifakları dayattı, maalesef başaramadık. Artık seçimlere özgür ve bağımsız olarak girme kararı aldık.”

Katılımcıları Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yılmaz ve bazı ilçe belediye başkan adaylarıyla selamlayan Akşener, daha sonra Gülyalı ilçesine bağlı Turnasuyu Mahallesi’ndeki kahvehanede vatandaşlarla buluştu.

Akşener, 28 Mayıs 2023’te Gülyalı ilçesinde bıçaklanarak öldürülen Erhan Kurt’un ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu