Yaşam

Kral Charles’ın taç giyme törenine katılacak olan Nick Cave kendini savunuyor: Ben monarşist değilim

İngiltere Kralı Charlesve onun eşi camilla, başkent Londra’da tarih 6 Mayıs Cumartesi Westminster Abbey Kilisesi’ taç giyecek. Törene 203 ülkeden 2 binden fazla konuk katılacak.

Ünlü müzisyen Nick Cave de taç giyme töreninin ortasında. Davete katılacağı için eleştirilerin hedefi olan müzisyen, öncelikle esprili bir tavırla. “Törene ne giyeceğime karar vermeliyim”meseleyi reddetmiştir.

Eleştirinin devamı üzerine mağara,Kendisinin ‘monarşist olmadığını’ söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Ben ne kralcıyım ne de ateşli bir cumhuriyetçiyim. Ama ideolojik olarak İngiltere’deki zamanımızın en önemli tarihi olaylarından birinin davetini reddedecek kadar köle ve karamsar değilim.”

Kraliyet Ailesi’ne karşı açıklanamaz bir duygusal bağlılık hissettiğini söyleyen Cave, taç giyme töreninin önemli olduğu için ‘en tuhaf’ günlerden biri olacağını sözlerine ekledi.

Cave, eleştirileri yanıtladığı blog yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Sanırım söylemeye çalıştığım şey, monarşinin kaldırılmasıyla ilgili bitmeyen ama gerekli tartışmaların ötesinde, Kraliyet Ailesi’ne açıklanamaz bir duygusal bağlılığım olduğu. Ailenin eksantrikliği ve tüm bu olayların son derece eksantrik doğası mükemmel bir şekilde. Britanya’nın tuhaflığını yansıtıyor. Ben sadece bu tür tuhaf, esrarengiz, göz alıcı ve hayranlık uyandıran şeylerle ilgileniyorum.”

Ünlü sanatçı daha önce de televizyonda yer almıştı. Kraliçe II. Elizabeth’in cenazesiGösteriyi izlerken ağladığını anlattı ve kendini gözyaşları içinde bulunca şaşırdığını itiraf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu