Haber

İsrail kaynakları: Gazze Şeridi’nde çok tehlikeli bir olay yaşandı, askerlerimize dua edin

Abluka altındaki Gazze Şeridi’ni 7 Ekim’den bu yana yoğun bir şekilde bombalayan İsrail ordusu, insanlık suçu işlediği şehre bu kez karadan girmeye çalışıyor. İsrail güçleri ile Filistinli gruplar arasında çatışmalar devam ederken bölgede dikkat çekici bir gelişme yaşandı. İsrail’deki askeri kaynaklar, Gazze Şeridi’nde çok tehlikeli bir olayın yaşandığını belirterek, İsrail askerleri için dua istedi.

“ASKERLER İÇİN DUA EDİN”

İsrail askeri kaynaklarından yapılan açıklamada, Gazze’de çok tehlikeli bir olayın yaşandığı belirtilerek, “Sansür nedeniyle detayların yayınlanmasına izin verilmiyor, lütfen ordudaki askerlerimiz için dualarınızı yoğunlaştırın.” denildi. kelimeler kullanıldı.

“DEDİKÇİ YAPMAYIN”

İsrail Ordusu Sözcüsü Daniel Hagari, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Güçlerimizin güvenliğini sağlayacağız ve geri bildirimde bulunacağız. Kamuoyuna sesleniyorum, dedikodu yaymayın.” söz konusu.

“SON GÜN FİYATI ÇOK AĞIR OLDU”

Öte yandan İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi’ne çok sayıda İsrail askerinin konuşlandırıldığını belirterek, kara birlikleriyle Filistinli gruplar arasında çatışmaların yaşandığını kaydetti. Savunma Bakanı Gallant, söz konusu çatışmalarda İsrail güçlerinin “önemli bir başarı elde ettiğini” savunarak, “Maalesef savaşın bir bedeli var. Son gün bu bedel oldukça ağır oldu.” sözlerini kullandı.

derepazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu