Haber

İçim yandı… Öldüğü sanılan kadın tabutta nefes aldı!

Ekvador’da öldüğü sanılan kadın için defin işlemleri başlatıldı. Toprağa defnedilmek üzere tabuta konulan kadının nefes aldığı yakınları tarafından fark edildi.

76 yaşındaki Bella Montoya kalp krizi geçirdikten sonra hastaneye kaldırıldı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Hastanedeki doktorlar kadının hayatını kaybettiğini bildirdi. Yakınları cenaze öncesi tabutta bulunan Montoya’yı tören için üzerini değiştirirken nefes almaya çalışırken gördü.

Montoya tabuttan çıkarılarak hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

Ekvador Sağlık Bakanlığı olayı araştırmak için bir komite kurdu.

Bakanlık, kadının geçen hafta ani kalp durması geçirdiğinin kaydedildiğini ve canlandırma çabalarına yanıt vermediğini duyurdu. O sırada nöbetçi doktor hastanın öldüğünü bildirdi, o.

Oğlu Gilber Rodolfo Balberán Montoya, annesinin sabah 9.00’da hastaneye kaldırıldığını ve ölüm haberini öğle saatlerinde aldıklarını söyledi.

Haber verilmesi üzerine tabuta konulan bayan, birkaç saat tabutta kaldı. Montoya’yı cenazeye hazırlamak isteyen yakınları, kadının nefes almaya çalıştığını gördü.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Montoya, üstü açık bir tabutun içinde zar zor nefes alırken görülüyor. Kendisinin hayatını kaybettiği kaydedilen Montoya, şu anda hastanedeki ağır bakım ünitesinde tedavi görüyor.

haber-finike.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu