Haber

Emniyet Genel Müdürlüğü ‘Hayat Tüneli’ Projesiyle Sürücüleri Bilgilendirdi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘hayat tüneli’ projesi kapsamında Aydın’ın Çine ilçesinde 260 sürücü ve 35 yolcu bilgilendirildi.

Ülke genelinde her yıl binlerce kişinin öldüğü ve yaralandığı trafik kazalarının büyük çoğunluğu sürücü hatalarından kaynaklanıyor. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çine Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği ekipleri tarafından sürücü ve yolculara trafik kurallarına uyma alışkanlığının aşılanarak trafik güvenliğine katkı sağlanması, trafik kazalarının azaltılması ve trafik kazalarının azaltılması amacıyla bir çalışma gerçekleştirildi. Güvenli bir trafik ortamı oluşturmak. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Hayat Tüneli’ projesi kapsamında trafik grupları tarafından uygulama noktası önündeki hayat tünelinde yürütülen çalışmalarda; 260 sürücü ve 35 yolcuya emniyet kemeri, kırmızı ışıklar, araç kullanırken cep telefonu kullanma, kask kullanma, çok hızlı araç kullanma, yorgun ve uykulu araç kullanma başta olmak üzere genel trafik kuralları konularında eğitim videoları ve kamu spotları gösterildi. Bilgiler sürücü ve yolcularla yüz yüze görüşülerek sağlandı.

Sürücüler, bu uygulamaların ardından izledikleri görüntülerin ve verilen bilgilerin, yaptıkları kural ihlallerinden haberdar olmalarında etkili olduğunu, yola çıktıklarında trafik kuralları konusunda daha dikkatli ve duyarlı olacaklarını belirterek, insan hayatının riske atılmaması gerektiğinin farkına vardılar.

Uygulamalarla kontrol, eğitim ve bilgilendirme çalışmalarının devam edeceği belirtilirken, ekipler sürücüleri trafik kurallarına uymaları, trafikte dikkatli ve duyarlı olmaları konusunda uyardı. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu