Ekonomi

BigChefs üst yönetimi şirkete ortak oluyor

Big Chefs’in (BIGCH) üst yöneticileri şirketin hissedarı oluyor. Şirketin kurucu ortaklarından Gamze Cizreli ve Saruhan Tan, üst yönetime sunduğu avantajlı hisse alım imkânı sayesinde yöneticiler de şirkette pay sahibi oldu.

“Kurucu ortaklarımızdan hisse alım imkânı”

Big Chefs CEO’su Altan Kosova konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kurucu ortaklarımız Gamze Cizreli ve Saruhan Tan, Big Chefs’in başarısının mimarı olan üst yönetim ekibini şirketimizin ortağı olmaya davet etti. Şirketimizin geleceğine inanan yöneticiler olarak biz de büyüme yolculuğumuzu birlikte sürdüreceğiz.

Big Chefs 2023 yılında hızlı büyüyerek dünyada Türkiye dahil Almanya, Belçika, Kazakistan, Azerbaycan, Irak, Kıbrıs, Libya ve Gürcistan olmak üzere 9 ülkede, 120 restorana ulaştı ve 13 milyonun üzerinde misafiri restoranlarında ağırladı. Geçtiğimiz yıl da başarılı bir halka arz gerçekleştirdik.”  

2023 yılı kârı 248 milyon lira oldu

2023 yılı finansal sonuçlarını da değerlendiren Big Chefs CEO’su Altan Kosova, enflasyon düzeltmesi öncesi 2023 yılı kârının, piyasa beklentilerinin üzerinde 248 milyon TL olarak bir önceki yılın %166 üzerinde gerçekleştiğini söyledi. Kosova sözlerine şöyle devam etti:

“Net satışlarımız enflasyon düzeltmesi öncesi %93 büyürken, enflasyon ile düzeltilmiş reel büyüme %28 oldu. 2023 senesinde maliyetleri bir önceki seneye göre çok iyi yöneterek brüt kârlılıkta enflasyon öncesi rakamlara göre 3.1 puan, enflasyon ile düzeltilmiş rakamlara göre de 3,8 puan iyileştirerek önemli bir kârlılık elde ettik.”

Foreks Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu