Haber

Beyoğlu’nda Durağa Dalan Sürücüye 13 Yıl Hapis Cezası

Beyoğlu’nda otomobiliyle otobüs durağına çarparak 2 kişinin ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olan Ergün Erdal’ın duruşması karara bağlandı. Sanığa 13 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Beyoğlu’nda hafif ticari aracıyla otobüs durağına çarpıp 2 kişinin ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olduğu iddia edilen Ergün Erdal’ın davasında karar açıklandı. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Ergün Gürdal ve partinin avukatları hazır bulundu. Kazada hayatını kaybedenlerin aile yakınları da duruşma salonundaydı.

“İstasyona nasıl girdiğimi bilmiyorum çünkü bayıldım”

Mahkemede son savunmasını yapan sanık Ergün Gürdal, “Bayıldığım için otobüs durağına nasıl girdiğimi bilmiyordum. Polis beni orada aldı. Yeşil reçeteli ilaç kullanıyorum ve gözetim altındayım. Tanımıyorum onları, annemle babamın yaşında insanlar, neden zarar vermek isteyeyim ki?” söz konusu.

Sanık uyuşturucu etkisi altındayken araç kullandı

Duruşmada açıklama yapan müşteki avukatı, adli tıp raporunda sanık Gürdal’ın alkol ve uyuşturucu etkisi altında araç kullandığının tespit edildiğini, sanığın epilepsi hastası olduğuna dair beyanının tamamen hastalığından kurtulmaya yönelik olduğunu belirtti. suç.

Sanığın son sözleri: “Böyle olduğu için üzgünüm, söyleyebileceğim tek şey bu olabilir”

Mahkeme heyeti tarafından son sözleri sorulan sanık Ergün Erdal, “Böyle bir olay yaşandığı için üzgünüm, söyleyebileceğim tek şey bu. Maddi ve manevi olarak elimden geleni yapacağıma söz verebilirim.”

13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Ergün Gürdal’ı “taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak” suçundan 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı. Heyet ayrıca sanığın ehliyetine 2 yıl 6 ay süreyle el konulmasına karar verdi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 3 Eylül 2021 tarihinde Beyoğlu’nda şüpheli Ergün Gürdal’ın kullandığı 42 GD 748 plakalı kamyonun kontrolünü kaybederek otobüse çarptığı belirtildi. durmak.

Hazırlanan iddianamede, şüpheli Gürdal’ın kan örneğinde yapılan incelemede şüphelinin kanında esrar tespit edildiği kaydedildi. Şüphelinin uyuşturucu etkisi altında yola çıktığı ve kazadan kendi kusuru ile sorumlu tutulduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin 2 yıl 8 aydan 12 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. ‘Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak’ suçundan 22,5 yıl. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu