Haber

Bereket Sofrası Huzur Mahallesi’nde Kuruldu

Belediye Başkanı Alper Taban’ın her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği ‘Bereket Sofrası Buluşmaları’ bu hafta Huzur Mahallesi Yeşil Mescit’te gerçekleştirildi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın düzenlediği ‘Bereket Sofrası Halk Günleri Buluşmaları’ kış aylarında da devam ediyor. Her Cuma sabahı farklı bir camide gerçekleştirilen ‘Bereket Sofrası’ halk günleri buluşmasının bu haftaki durağı Huzur Mahallesi Yeşil Camii oldu. Vatandaşla birlik ve beraberliği artırmak ve kucaklaşmayı artırmak amacıyla düzenlenen Rahmet Sofrası toplantısında vatandaşlar talep, şikayet ve temennilerini Önder Taban ve ilgili yöneticilere birinci ağızdan iletme fırsatı buldu. Sabah namazının ardından mahalle sakinleri ve cami cemaati simit, zeytin ve peynirle kahvaltı ederken, mahallenin ve bölgenin sorunları dinlenerek ortak analizler üretiliyor.

Belediye Başkanı Alper Taban ve Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, meclis üyeleri ve AK Parti yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Rahmet Sofrası etkinliğinde sabahın ardından cami kahvesinde cemaatle kahvaltı ikram edildi. namaz. Zeytin, peynir ve simitle yapılan kahvaltının ardından vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Alper Taban, “Her cuma sabahı farklı bir mahallede, farklı bir camide Rahmet Sofrası adı altında toplantılar yapıyoruz. Bugün Huzur Mahallemiz konutlara ev sahipliği yapıyor, soframızı buraya kuruyoruz. Davetimizi kabul ettiniz. Amacımız hem güne keyifli bir şekilde başlamak hem de bu vesileyle vatandaşlarımızla bir araya gelmek. Hiçliğin ortasında kalmışken vatandaşlarımızın bize iletmek istedikleri, istekleri, önerileri, teklifleri var, biz de onları dinlemeye çalışıyoruz” dedi.

Bölgede yürütülen çalışmalardan bahseden Lider Taban, “İlimizde ve Huzur Mahallemizde üzerinde çalıştığımız birçok konu var. En basit örnek olarak geçen hafta site içerisinde iki oyun parkı için yapılan çalışmaları inceledik. Çocuklarımızın eğlendiğini görmek bizi çok mutlu etti. Huzur Mahallemizden her zaman saygı gördük. Allah hafızanızı ve kalbinizi şad eylesin” dedi.

Konuşmanın ardından Lider Taban mahalle sakinlerinin sorunlarını dinlerken, bölgenin sorunlarına ilişkin istişarelerde bulunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-birecik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu