Haber

Başkan Dündar: “Türkiye’nin en iyi belediyesiyiz”

Osmangazi’de görev yapan muhtarlarla birlikte sırayla merkeze gelen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, muhtarlara projelerini anlatarak, istek ve taleplerini dinleyerek toplantılarına bir yenisini daha ekledi.

Türkiye’de ilçenin her mahallesine örnek hizmetler getiren Osmangazi Belediyesi, hizmetleriyle de herkese örnek oluyor. İlçeye daha iyi hizmet verebilmek için düzenli olarak meydana gelerek nasıl daha iyi hizmet verebiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunan muhtar Mustafa Dündar, tekrar meydana gelerek muhtarlarla istişarelerde bulundu.

Yapamayacaklarını söylemediklerini belirten Lider Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak işimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Ana odak noktamız temizlik faaliyetleri, arkadaşlarımız her gün mahallelerimizde çalışıyor. Her mahalleden talep alıyoruz ve bu talepleri yerine getiriyoruz. Muhtarlarımızdan aldığımız sorunları getiriyoruz tahlil buluyoruz. Osmangazi ilçemizin Bursa’dan yürüttüğü bazı çalışmaları var bunlardan biri de 1 milyon 600 binden fazla ziyaretçiye ulaşan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi. Pandemi sürecinde 2 yıl kapalı kalmasına rağmen bu rakama ulaştı. 142 farklı ülkeden ziyaretçi bu müzeye geldi. Şu anda Hisar bölgesinde çalışıyoruz. Hisar önemli bir proje, bu tek başına bir proje değil, Oruç Beyefendi Caddesi’ni tamamladık. Arkeopark’ta hafriyat çalışmalarını tamamladık, şimdi uygulama aşamasına geçiyoruz. Filiboz Mescidi’nin ince eserleri kalmıştır. Üftade Duvarları beklenmedik bir işti ve bir anda ortaya çıktı. 60 milyon doları burada kamulaştırdık. Burası bittiğinde çok ziyaretçisi olan Hisar bölgesi daha çok ziyaretçi çekecek” dedi.

“Söz vermiyoruz, yaparız ya da yapamayız deriz”

Önder Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak Türkiye’nin en iyi belediyecilik yapan belediyesi olduklarını belirterek, “Biz dedik, söyledik yaptık. Neyi yapamayacağımızı söylemiyoruz. Konuşmuyoruz, yapıyoruz ya da yapamayacağımızı söylüyoruz. Yaptıklarımızla seçime gidiyoruz. Biz dediklerimizi yaptık ve yaptık. Başımız dik, alnımız ak, sözümüzü tuttuk. Sizden takviye istiyoruz. Şimdi de söylüyoruz, 8 ay sonra da söyleyeceğiz. Hizmet üretiyoruz. Bizim yaptığımız bu hizmetleri vatandaş bilsin ama o kadar çok algı yönetimi var ki bizim yaptığımız devasa işleri bu algı yönetimleri yapıyor sizlerin ben algıyla yok oluyoruz.”

Osmangazi Muhtarlar Derneği Lideri Burhan Mandacı, “Osmangazi Belediye Başkanımızın muhtarlarla görüşmesi bizleri çok mutlu etti. Biz muhtarlar olarak başkanımızın çalışmalarıyla gurur duyuyoruz. Şimdi Osmangazi sınırlarını aştığını görüyoruz. Bunu canı gönülden söylüyor ve başkanımızın bunu sonuna kadar hak ettiğine inanıyorum.”

“Mahallenize sahip çıktınız”

14 Mayıs seçimlerinde muhtarların mahallelerine sahip çıktığını belirten AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, “Muhtarlarımıza teşekkür ediyorum, mahallenize sahip çıktınız. 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde mahallenizde sergilediğiniz tavır için size teşekkür etmek istiyorum. Pazar günü yapılacak seçimlerde tüm seçmenlerinizi oy kullanmak üzere okullara davet etmenizi rica ederim. Oy çok önemli, millet iradesini sandığa yansıtmak çok önemli” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu