Haber

‘Allah Tayyip’in soyunu, soyunu kahretsin’ diyen kadına ‘ev hapsi’

Batman’da bir sokak röportajında ​​’kafalarını kesmekle’ tehdit eden İsmail Cevher Kasımoğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu kararın ardından bir başka sokak röportajında ​​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a küfürler yağdıran kadına ‘ev hapsi’ kararı verildi.

Tülay K., bir sokak röportajında ​​Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Allah AK Parti hükümetini ve Tayyip’in soyunu ve neslini kahretsin, ona oy verenler 15 Temmuz’da şehit olan askerlerin kanında boğulsun, oy verenler Allah’a emanet olsun” dedi. depremzededen beter ölür” diyen Erdoğan, ‘Tayyip torunlarına gözüyle bakıyor, Allah onları modüller halinde kabre koymayı nasip etsin’ dedi. Bu sözleri nedeniyle gözaltına alınan Tülay K., Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılıkta sözü alınan zanlının şeker hastası olduğu, kendisine mikrofon uzatıldığında böyle bir konuşma yaptığı, söylediklerinin hata olduğunu bilmediği ve pişman olduğu öğrenildi. BT. Hakimlik, tutuklama talebini reddederek, zanlı Tülay K.’ye evden çıkmaması ve yurt dışına çıkma yasağı şeklinde kontrol tedbiri getirdi.

Batman’da bir sokak röportajında ​​kendisini Hizbullahçı olarak tanıtan ve muhalefet partilerine yönelik tehdit edici açıklamalarda bulunan İsmail Cevher Kasımoğlu, adli kontrolün ardından serbest bırakıldı. Röportajda muhalefet liderlerini hedef alan Kasımoğlu, “Erdoğan’a dokunurlarsa kafalarını keserim. Biz Hizbullah’ız. Cihada da hazırız” dedi.

pamukovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu